Půjčka bez registru

Jak na pěstování bonsají

By 4. 1. 202210 ledna, 2022No Comments

Bonsaje jsou snem každého milovníka rostlin. Není to moc  náročná rostlina na pěstování, a tak je vhodná pro každého. Potřebuje ale i něco extra? Na to se podíváme v tomto článku.

Jak zalévat pokojové bonsaje
Obecně pěstování bonsají není moc náročné a velmi se podobá pěstování pokojových rostlin. Ovšem pár výjimek tu je. Například bychom je měli zalévat častěji, protože obvykle mají menší misky a tedy rychleji vysychají, ale nikdy by neměla zůstat voda po zálivce. Proto se musí zalévat pomalu, aby celý kořenový bal nasál vodu a aby se substrát mohl dokonale prolít. Doporučuje se zalévat odstátou vodou. Má-li bonsaj nedostatek vody, tak vás upozorní svěšením listů. V případě jeho přeschnutí můžete vložit celou misku do vody, aby kompletně nasála vodu. V opačném případě, tedy když je bonsaj přelitý, může docházet k uhnívání kořenů.

Kam je umístit a jak se o ně starat?
Velký pozor dávejte i při umístění bonsaje. Nedávejte ho na přímé sluníčko ani vedle sálajícího topení apod., to totiž zapříčiňuje rychlé vysušování bonsaje. Ale obecně platí čím více světla, tím lépe. Co se týče hnojení, tak se doporučuje přibližně jednou za dva týdny hnojivem na bonsaje. V případě horšího stavu rostliny můžete využít podpůrných přípravků, např. Duha, Elixír apod. Bonsaje můžete dále stříhat dle potřeby a tvaru, kterého chcete docílit, a také můžete využít tvarovacích drátů. Rostliny se přesazují na jaře dle potřeby alespoň jednou za 2-3 roky a kořeny se zkracují až o 1/3. Je dobré je přesadit do speciálních substrátů na bonsaje.

Liší se venkovní a pokojové bonsaje při pěstování?
V péči o ně se skoro neliší. Stříháme je dle potřeby a tvaru, přesazují se také dle potřeby na jaře, musí se dávat pozor na sluníčko, které by je mohlo popálit, zejména na ty listnaté, které v sobě nemají tolik vláhy. Zalévají se po vyschnutí, na sluníčku opět vysychají rychleji a hnojí se jednou za 14 dní. Na zimu je dobré je zazimovat, aby na jaře opět vyrašily a byly plné síly. Toho docílíme tak, že je kompletně venku zahrabeme listím, chvojím, mulčem nebo něčím podobným a dáváme pozor, aby na ně přes zimu pršelo či padal sníh, aby měly dostatek vláhy. Na jaře je vyhrabeme a necháme opět obrazit.

Může se to prodražit
Bonsaje jsou krásné, a tak si za ně musíte připlatit. Takový jeden vzrostlý bonsaj může stát klidně i několik tisíc korun a to není nic levného. Navíc musíte počítat s vybavením, abyste ho mohli zasadit, přesadit, zastřihovat, zalévat a jinak se o něj starat. Když se to nakonec všechno sečte, tak to může být vysoká suma. Proto se může hodit půjčka bez registru, abyste mohli svým rostlinám dopřát to nejlepší.

Call Now Button