Půjčka ihned

Hledáte si pronájem? Na co byste měli pamatovat

Z hledání nového pronájmu se může stát opravdu dlouhá záležitost. Obcházíte prohlídky bez výsledku, nebo vám pronájem „ukradne“ někdo jiný. A když už objevíte bydlení podle vlastních představ, narazíte na další svízele. Jak si úspěšně najít bydlení dle svého gusta? To se dozvíte v našem článku.

Ujasněte si své požadavky
Než začnete procházet inzertní portály a trávit spoustu času na internetu hledáním vysněného bytu, důkladně si promyslete, jaký byt hledáte a jaké by měl vlastně splňovat podmínky. Důležitou roli hraje především velikost a dispozice bytu, který hledáte. Dobré je se zamyslet i nad faktem, zda si s sebou vezte nábytek z předešlého bytu, nebo hledáte byt, který bude kompletně vybavený.
Pokud máte auto, jistě by se vám i hodilo stálé parkovací místo v blízkosti bydlení. Ujasněte si i lokalitu, ve které budete chtít bydlet. Vyhledáváte ruch a zábavu v centru města, anebo dáváte přednost klidu a přírodě na jeho okraji? I tyto aspekty se mohou dost výrazně promítnout v ceně nájmu.

Stanovte si maximální cenu
Peníze zde hrají jednu z hlavních rolí. Stanovte si limit, který budete moci za pronájem platit a tomu objektivně přizpůsobte i své požadavky a nároky. Nezapomínejte, že ceny se často vyskytují v inzerátech dvě – nájem a zálohy. Nájem představuje pevnou částku, zálohy by se měly na konci účtovacího období vyúčtovat s reálnou spotřebou.
Nemíchejte do pravidelných výdajů kauci, ta představuje částku, kterou byste měli dostat na konci nájmu zpět, tedy alespoň pokud jste nic na bytě nezničili či pronajímateli nic nedlužíte. Kauce je dnes zcela běžná a může být až do výše trojnásobku nájmu. Pokud by pro vás kauce byla jediným problémem, půjčka ihned jej pomůže vyřešit. Protože jde o čas, měla by to být navíc rychlá půjčka.

Začněte hledat
Nyní přejděte k procesu samotného hledání, který je doslova bojem o čas. Studie prokázaly, že 53 % nabídek dostane první zájemce. V dobrých lokalitách je to tedy otázka prvních pár minut po zveřejnění inzerátu. Jak být první? Nejefektivnější způsob je využití nástroje hlídacího psa. Díky němu vám odpadne nekonečné hledání na internetu. Nastavte si kritéria, která by měl byt splňovat, a hlídací pes vám pak pošle e-mail pokaždé, když se taková nabídka objeví.

Majitel vám musí důvěřovat
Nemusí být úplně snadné přesvědčit pronajímatele, že vy jste tím pravým, kdo by měl v jeho bytě bydlet. Důvěra je jedna z hlavních součástí hledání nového pronájmu. Sdělte o sobě toho co nejvíce, vyplňte nejpodrobněji svůj profil na stránce, přes kterou byt sháníte. Zmiňte své zaměstnání, kolik vám je let a napište i něco krátkého o sobě. Čím více informací o vás majitel bytu bude mít, tím více se zvyšuje šance, že si získáte jeho důvěru, pozve vás na prohlídku a bydlení získáte.

Call Now Button