Půjčka na OP

Dovolená pro seniory – kdy a kam si vyjet?

By 8. 11. 202113 prosince, 2021No Comments

Jste senior a chcete vyrazit za poznáním nebo pro ně dovolenou vybíráte? V tomto článku vám napovíme, kdy a kam je nejlepší vyrazit.

Jeďte mimo hlavní sezonu
Důchodci mají velikou výhodu v tom, že nejsou vázáni na žádné dovolené nebo státní svátky. Proto je nejlepší vybrat si termín mimo sezónu. Za sluncem je tedy nejlepší vyrazit v dubnu, květnu nebo červnu anebo v září a říjnu. Pokud tedy nechcete cestovat na jižní polokouli, tam je nejlepší vyrazit na podzim nebo v zimě.

Dělejte, co vás baví
Při výběru zájezdu se zaměřte i na aktivity, které se tam dají provozovat. Pokud máte rádi historii, zaměřte se více na poznávací zájezdy s průvodcem. Pokud si chcete odpočinout, tak můžete zvolit variantu u moře. Anebo můžete vše spojit a toulat se po památkách, válet se u moře a vyzkoušet něco nového. Takovým příkladem může být třeba Španělsko, kde se v jarních měsících dá zkombinovat koupání v moři s túrami a poznáváním památek a přírodních krás.

Zkontrolujte si, jestli je zájezd opravdu pro seniory
Senioři jsou pro cestovní kanceláře velmi lákavou skupinou, a tak roste nabídka zájezdů zaměřených právě na tuto skupinu. Podíl tuzemských důchodců v populaci se neustále zvyšuje (jsme jednou z nejrychleji stárnoucích zemí v Evropě) a tím senioři představují pro cestovní kanceláře nejrychleji rostoucí klientelu. Proto, pokud vybíráte zájezd určený pro seniory, si ověřte, zda je tomu tak, nebo jestli se jedná o pouhý marketingový trik. Při výběru si zkontrolujte, zda daný zájezd poskytuje to, co si přejete. Vše by mělo vycházet vstříc vašim potřebám, ať už se jedná o tempo cestování, lékařskou péči, výběr destinace… Také si pečlivě prostudujte recenze hotelu, ve kterém se chcete ubytovat.

Vyberte správnou destinaci
Seniorské zájezdy jsou specifické mimo jiné výběrem destinace. Většina penzistů chce propojit odpočinek a poznávání nových kultur, což se na mnoha jinak oblíbených místech nepodaří. V Turecku, Egyptě či Tunisku by je čekaly pouze uzavřené resorty, které spíše preferují rodiny s dětmi. Proto stále roste popularita Španělska či Itálie, kde jsou podmínky příznivější a seniorský turismus zde má bohatou tradici.

Na kolik taková dovolená vyjde
Pro seniory je nejlepší volbou organizovaný zájezd s průvodcem. Na něm se nemusí starat o nic, a mohou jenom nasávat novou atmosféru. Cenově se tyto zájezdy pohybují v průměru od 10 do 25 000 Kč. Samozřejmě záleží na destinaci i délce pobytu, ale stále je to pro seniory lepší volba než si vše zařizovat sám. S náklady může pomoci půjčka na OP, díky které se nebudete při výběru ideální dovolené muset omezovat.

Call Now Button