PROFI CREDITZajímavosti

Dle výzkumu obliba online nákupů roste – tisková zpráva

Dlouhotrvající epidemie koronaviru a protiepidemická opatření mění nákupní zvyky lidí. Podle šetření agentury pro marketingový výzkum Boček pro společnost PROFI CREDIT pokládá 60 % respondentů online nákupy za pohodlnější a také levnější než nákupy v kamenných prodejnách. Přes polovinu Čechů (51 %) pak nakupuje online více než před pandemií.

Za nárůstem obliby online nákupů stojí zřejmě i obecná inklinace k „brouzdání“ na internetu, které je v současnosti podle marketingového průzkumu agentury Boček nejoblíbenější volnočasovou aktivitou. Rovněž třetí nejoblíbenější způsob trávení volného času je spjat s online připojením, a sice čtení zpráv na internetu.

Celkově roste i pestrost využívaných internetových obchodů. Češi v období koronavirové epidemie nejvíce nakupují léky a doplňky stravy (66 %) spolu s drogerií a kosmetikou (66 %), dále pak oblečení a boty (64 %) a nábytek a bytové doplňky (54 %). Polovina respondentů také nakupuje online potraviny nebo využívá rozvozu jídla domů.

„Tyto preference odrážejí obavy o zdraví, které deklaruje 57 % lidí, resp. zvýšenou péči o zdraví (50 %), a také zrcadlí protiepidemická opatření a přesun zákazníků zavřených prodejen do e-shopů,“ okomentoval výsledky průzkumu Petr Florián, generální ředitel PROFI CREDIT Czech. Nejistá doba se odráží i na finančním uvažování lidí. 61 % dotázaných se snaží šetřit. Současně ale 46 % respondentů uvažuje v blízké budoucnosti o nějaké půjčce. Nejčastějším účelem úvěru bude nákup nemovitosti, stavební úpravy nebo nákup auta. Při výběru úvěru v současnosti vystupují do popředí kromě výše úroků také možnost pojištění schopnosti splácet a online forma vyřízení půjčky. „To může souviset s obavou ze ztráty zaměstnání a také se strachem o vlastní zdraví v důsledku pandemie,“ sdělil k závěrům průzkumu Petr Florián.

Obě tato v současnosti klíčová kritéria pro výběr půjčky patří k základním pilířům úvěrů PROFI CREDIT. Pojištěná půjčka nabízí s pojištěním schopnosti splácet způsob, jak se vyhnout problémům v případě onemocnění nebo ztráty zaměstnání. Razdva půjčka je zase plně online produkt, kdy klient nejenže vše vyřídí elektronicky a nikam nemusí chodit, ale dokonce nemusí ani s nikým hovořit telefonicky.

Nyní akce: Razdva půjčka – 100 000 Kč jen za 2 498 Kč měsíčně 

Celá TZ ke stažení zde

Call Now Button