Půjčka bez registru

Čaj: Jaký si vybrat a jak jej správně uvařit

By 6. 1. 202210 ledna, 2022No Comments

Správně uvařit čaj není úplně hračka. Každý, kdo se o čaj alespoň trochu zajímá ví, že to není jen o zalití sáčku. Chuť je ovlivněná kvalitou čaje (závisí na procesu zpracování samotných lístků) i jeho přípravou, která je stejně komplikovaná, jako tomu je u kávy. Svou roli hraje doba louhování i teplota vody.

Příprava závisí i na druhu čaje

Ačkoliv známe několik druhů čaje, všechny (nepočítáme čistě bylinkové) pochází ze stejné rostliny, a tou je čajovník. Unikátní chuť, barvu a různé vlastnosti ovlivňuje specifický způsob zpracování a přípravy. Vybrat ten ideální pro vás můžete jedině metodou pokus, omyl. Čím více čajů ochutnáte, tím lépe poznáte své vlastní preference chuti. Černý čaj by se měl zalít vodou o teplotě 100 °C a může se přelít dvakrát. Jeho barva je při správném vylouhování (do dvou minut) zlatavě hnědá. Podobné přípravy mají čaje ovocné a bylinkové. Teplota je stejná jako u černého, ale louhovat se mohou až 10 minut. Narozdíl od černého se dají použít jen jednou.

Čaje, které se dají bez problémů zalévat opakovaně, jsou zelené a bílé. Doba louhování je do dvou minut u prvního zalití, při dalším použití ji můžete prodloužit o půl minuty. Hraniční teplota u bílého čaje je 85 °C a u zeleného by neměla překročit ani 75°C. Po vylouhování je bílý čaj světle zlaté barvy a zelený má zeleno-žlutý nádech.

Jaké vybavení a příslušenství bude potřeba
Asi jste pochopili, že na teplotu je kladen velký důraz, proto jedním z klíčových pomocníků ve vašem domácím čajovém koutku bude rychlovarná konvice s nastavitelnou teplotou. Na sypaný čaj je nutný filtr, aby vám jednotlivé kousky neplavaly v hrníčku. Může jít o papírový či bavlněný filtr, nebo o kovové sítko. Čajový set je kategorie sama o sobě. Záleží hlavně na vašich preferencích. Musíte si nejprve ujasnit materiál. Chcete skleněný, keramický, porcelánový nebo kameninový? Dále můžete vybírat ze širokého sortimentu barev a tvarů.

Existují i speciální čajovary, na kterých si můžete předem nastavit přesný druh čaje. Konvice pak sama po dosažení dané teploty po určitou dobu louhuje čaj v závislosti na jeho druhu. Uvnitř mívají i pohyblivý košíček na čaj, který se po uplynutí doby louhování sám vysune nad hladinu. Nemusíte se tak stresovat, zda jste postupovali správně, protože toto zařízení veškeré kroky vykoná za vás. Máte svůj sen o domácí čajovně? Splnit vám ho může pomoci půjčka bez registru, díky které můžete investovat do toho nejlepšího vybavení a užít si tak chvíle relaxace při vašem každodenním čajovém rituálu.

Call Now Button