PROFI CREDITZajímavosti

6 tipů, co dělat v jarním období na podporu energie, zdraví i financí

Lidská těla jsou součástí přírody stejně jako stromy nebo květiny. A jako se vrací míza do stromů a celá příroda ožívá, ožívají i naše těla a do žil se nám vrací energie. Jsou tedy činnosti, jež je vhodné s příchodem jara vykonat, abychom se řádně nastartovali.

Mezi své jarní aktivity byste měli rozhodně zahrnout:

  1. Úklid starých věcí (čerstvý vítr do vašeho šatníku a nejen tam) – když máte domov plný starých věcí, je jasné, že na žádné nové není místo. Proto bez lítosti projděte své domácnosti a vytřiďte nepotřebné. Pomocí spousty internetových bazarů můžete věcem, co jsou pro vás na odpis, najít nový domov. Vy díky tomu dostanete do vašich peněženek pár drobných, co se vždycky hodí. Je vždy potřeba zhodnotit, zda je ta či ona věc opravdu potřebná, nebo to je jen výmluva pro skladování.
  2. Zbavte vaši domácnost umělých a sušených květin – každá umělá, či sušená květina je mrtvá energie. Nyní je všude kolem nás spousta rozkvetlých květin a stromů. A není nic krásnějšího a více nabíjecího, než příchod do provoněného bytu nebo domu jarními květy. Přitom to vaši kapsu nemusí zatížit vůbec. Stačí vyrazit na jarní procházku a cestou posbírat nějaké luční kvítí.
  3. Pořádně vyvětrejte – tento bod mohl být v našich radách hned na prvním místě. Závan svěžího jarního větříku prospívá jak vám, tak vaší domácnosti. Větrejte, co to dá. Když za okny svítí sluníčko, otvírejme okna. Svěží vzduch v sobě nese i příval nové energie, kterou je po zimě potřeba doplnit. A kromě vašeho těla ocení čerstvý vzduch i budova, ve které bydlíte. Přes zimu se v ní hromadila vlhkost, a tu je potřeba dostat z domu pryč.
  4. Detoxikace organismu – má právě v jarním období největší efekt. Termín detoxu není nijak rozhodující pro jeho výsledek, ale na jaře je nasnadě do podobné detoxikace jít a vydržet v ní. Odlehčete tedy svůj jídelníček a znovu do něj zařaďte čerstvou zeleninu a ovoce. Součástí nastartování organismu můžete mít i zdravý pohyb. Nejlepší je běh nebo klidná relaxace spojená s pohybem ve formě jógy.
  5. Zahoďte tmavé barvy – na jaře prosviťte své šatníky barvami. Ne každý miluje pestrou paletu barev na svém ošacení. Jarní měsíce k tomu, ale přímo vybízejí. Nebuďte šedými myšmi a projasněte svou image. Pastelové barvy podpoří vstřebávání nové svěží energie do těla a buněk. Barvy nemusí být zatím tak syté, jako letní verze, stačí jemný pastel, abyste po té černé neupadli do šoku.
  6. Určení si cílů do konce roku – je krásně, začíná jaro, už se nevymlouvejte na nedostatek energie a špatné počasí. Je čas něco dělat. A není lepší cesty než si stanovit jasné cíle. Nehleďte až do obrovských dálek na cíle, jež jsou v nedohlednu. Každá činnost nebo cíl se dá rozfázovat na menší a lépe splnitelné menší části. Je totiž mnohem více motivující, když vidíte, jak se vaše sny nebo jejich části naplňují. A pokud vám ke splnění některých snů prostě jen chybí finanční prostředky, zauvažujte o nebankovní půjčce.

Osobní půjčka od PROFI CREDITu vám se splněním vašich snů pomůže.

Call Now Button