Spotřebitelský úvěr

5 tipů, jak se v pochmurném počasí prohřát

By 24. 11. 202113 prosince, 2021No Comments

Nikdo moc neocení ten nepříjemný pocit, kdy máte dojem, že se vám chlad dostává až ke kostem. Každá živá bytost vyhledává teplo a jeho pohodlí. Zde vám dáme pár tipů, jak se během nepříjemného počasí a nízkých teplot zahřát.

Teplý nápoj dokáže mnohé
Každý z nás si vždy rád dá šálek kávy či velký hrnek vařícího čaje. Tento zvyk se obzvlášť hodí do tohoto období. Kromě přijímání tekutin, které má také co dočinění s tím, že nám není zima, dodáváme do těla teplo a zahříváme se tak. Pro tělo je to vhodné a neriskujeme nachlazení nebo nějaké horší onemocnění způsobené dalším zdrojem chladu.

Cvičení je všestranné
Důležitý je i pravidelný pohyb. Kromě udržování vaší fyzické kondice se budete i při sportu intenzivně zahřívat. Někdo by si možná řekl, že to je jen dočasné, avšak teplo, které vzniká spalováním energie, přetrvává i dlouho po dokončení činnosti. Nemusí se z vás hned stát vrcholový sportovec. Doporučená fyzická aktivita je alespoň třicet minut pětkrát týdně, což určitě nijak nerozhodí vaše denní plány.

Radši kombinujte více vrstev
Ohledně oblečení to je principiálně velice jednoduché. Spíše než si na sebe vzít jeden nesmírně tlustý svetr, přes který pomalu nezapnete kabát, je lepší zvolit více vrstev oblečení. Pokud na sobě budete mít více věcí, budete je dle vašich vlastních potřeb moci opakovaně sundávat i nandávat. Udržování sebe sama v teple je stejně důležité jako zajištění toho, že se nebudeme přehřívat. Zrovna v tomto počasí může být přílišné zahřátí spíše na obtíž nežli ku prospěchu.

Spěte zabalení jako burrito
Nikomu se nechce v chladném ránu vystrčit paty z krásně prohřáté postele. Je důležité si uvědomit, že právě toto nelákavé prostředí je kolem nás celou noc, během které je nutné být řádně přikrytí peřinami. Když spíme, tak se naše tělo ocitá v jiném rozpoložení a může hůře snášet chladné okolí. Není tedy od věci mít v posteli nejen pořádnou péřovou duchnu, ale i nějakou tu deku, či spát například v mikině. Ale stejně jako u oblečení i v tomto případě si musíte dát pozor, aby nedošlo k přílišnému přehřátí vašeho těla.

Teplo na místech, která vás nemusí hned napadnout
Jedním z méně tradičních způsobů prohřátí může být například sauna. Sauna je velice užitečná. Různými způsoby pozitivně působí na náš organismus. Během nepříznivého počasí si tak budete zlepšovat svoji odolnost, imunitu a také se příjemně a zdravě zahřejete. Pro někoho může být trochu nepříjemné trávit čas v sauně s cizími lidmi, a tak raději této možnosti nevyužívá. Avšak v dnešní době je možné si zařídit vlastní saunu v pohodlí vašeho domova. Nevíte-li, zda byste vyšli s financemi, můžete se podívat například na spotřebitelský úvěr.

Call Now Button