Krátkodobá půjčka

5 důvodů, proč máme rádi kávu

Že je káva nápoj, kteří mnozí z nás milují, není nikomu novinkou. Čím to ale je, že dosahuje takové popularity a nedáme na ni dopustit? Káva se rozšířila po celém světě a zde máte 5 důvodů, proč je tak moc oblíbená.

Variace chutí
Kávu v dnešní době máme v obrovském množství variant. Základní dělení podle druhu je na Robustu, Arabicu a jejich směs. Zatímco někteří mají radši nahořklou chuť Robusty, jiní volí výhradně kyselost a bohatší chuť Arabiky. Tímto váš výběr zdaleka nekončí. Široká škála chutí na vás čeká ve způsobu přípravy. Můžete vybírat od čisté kávy – espresso, přes různé poměry s mlékem (caffè latte nebo třeba cappuccino), až po flat white (dva shoty espressa dolité našlehaným teplým mlékem). Právě díky těmto možnostem kávě přijde na chuť téměř každý.

Dodává nám energii
Ačkoli by se s vámi možná někdo hádal, zda je zdravé doplňovat energii právě kávou, je to jistě jeden z důvodů, proč ji rádi konzumujeme. Však to znáte, špatně jste spali a máte před sebou dlouhý den. Potřebujete rychlý start. Na rozdíl od studené sprchy, která bývá trochu drastická, vám ranní káva udělá příjemný budíček, a ještě vás navíc prohřeje. Můžete se při jejím popíjení naladit na to, co vás daný den čeká.

Sbližuje kolektiv
Zajít si jen tak do kavárny s kamarády ze střední a zavzpomínat na staré časy je už celkem klasika. Skvělou kávu můžete návštěvě připravit i doma. Kávovary dnešní doby dokážou stisknutím jednoho tlačítka připravit téměř cokoliv. Koupí kávovaru investujete do kvality přímo ve vaší kuchyni. Chozením do kaváren utrácíte nemalé částky za něco, co si můžete připravit v pohodlí domova. Z dlouhodobého hlediska se vám rozhodně vyplatí pořídit si kávovar. Nemáte-li na něj k dispozici finance, může vám pomoci krátkodobá půjčka.

Chvilka odpočinku
Pokud předchozí bod není váš případ, možná máte rádi kávu právě proto, že je to čas jen pro vás. Máte s ní spojené okamžiky klidu a odpočinku. Můžete se na chvíli zastavit v shonu každodenního života a být jen se svými myšlenkami. Sednout si na chvilku do křesla nebo na gauč a vypít si svůj šálek ničemu neuškodí. Naopak, relaxace je pro vaše psychické i fyzické zdraví velmi potřebná.

Ochraňuje náš organismus
Káva obsahuje velké množství antioxidantů, které chrání lidské tělo před škodlivými volnými radikály. Dále zabraňuje předčasnému stárnutí buněk a posilují imunitní a nervový systém. V porovnání se zeleným čajem nebo kakaem má významně větší antioxidační účinky. Až 70 % našeho denního příjmu antioxidantů je z kávy.

Call Now Button